Klima Sistemi Kontrolü

Klima Sistemi Kontrolü, Adana Toyota Özel Servis Otomobil Klima Bakımı

Uğur Yaldız Otomotiv; Adana'da araç bakım ve onarım hizmetini "Sürücü için Araç güvenliği ve Sürüş Konforu!" felsefesi ile sunar. Bu nedenle güvenlik açısından bakım ve onarımda kabul çıtası ne kadar yüksekse sürüş konforunu etkileyecek bakım ve onarımların kabul çıtası da o kadar yüksektir. 

Aracınızda bulunan klimalar karanlık ve nemli ortamlar olduğu için küf ve mantar oluşumu için uygun yerlerdir. Bu yüzden kış aylarında ihmal edilen araç klimaları, küf ve bakteri oluşumuna ortam sağlayarak yaz aylarında hastalıklara neden olabilmektedir.

Bir kayış vasıtasıyla motordan güç alarak çalışan klima kompresörü; soğutma gazını soğutma sistemi içine basarak basıncını yükseltir ve sistem içine pompalar. Gaz, basıncının ve sıcaklığının düştüğü bir valf içine itilir. Soğuyan yeni gaz, yolcu kabini içindeki evaparatör içinde sirküle eder. Sonuç olarak, gaz tarafından soğutulan hava araç içine üflenerek kabin içinin soğutması sağlanır. Sirküle eden gaz tekrar kompresöre dönerek çevrimine yeni baştan başlar.

Klima tamirinin pahalı bir hizmet olmak ile birlikte alacağınız önlemler ve belli dönemlerde yaptıracağınız bakımlarla olası masraflardan kurtulabilirsiniz.

Klima Sistemi Kontrolü ve Klima Gazı Doldurma Hizmeti daha konforlu bir kabin içi ortamı için klimanın soğutma veriminin arttırılmasını sağlar.

Hizmet kapsamında;

  • Klima kompresörü kayışında çatlak ve hasar olup olmadığını gözle kontrol edilir.
  • Erişilebilen parçalarda kaçak ve hasar kontrolü yapılır.
  • Klima kompresörünün ve diğer klima parçalarının çalışmasını kontrol edilir.
  • Mevcut klima gazı sistemden boşaltılır.
  • Sistemde vakum testi ve kaçak testi yapılır.
  • Klima (polen) filtresi kontrol edilir.

İmalatçının tavsiye ettiği özelliklerdeki ve miktardaki gazı sisteme doldurulur.

alt

Uğur Yaldız'da, Aracınız için

CHECK-UP'a Başvurun!