Araç Servis, Oto Servis Bakım

Adana Oto Bakım Hizmetleri, araç servisi Adana Toyota özel servis,Toyota Özel araç Servisi, Emisyon Ölçümü, Muayene Hazırlık

Adana Oto Bakım Hizmetleri, araç servisi Adana Toyota özel servis!

Araç arızalanma durumlarında tecrübesiz ve bilinçsiz insanlar aşırı derecede sorun yaşamaktadır. Bu durumun en önemli sebebi ise araç sürücülerinin mekanik konuda yetersiz olmalarıdır. Araçtaki motor ve benzeri mekanik sorunların üstesinden gelebilmek için basit bir bilgi birikimi yetmemektedir.

Genel olarak iyi şekilde mekanik bilgisi olan kişiler bir şeyler başarabilmektedir. Bu durum sonucunda ise oto servislere büyük iş düşmektedir. Aracınız ile ilgili her türlü mekanik soruna karşı iyi bir oto servise ihtiyacınız bulunmaktadır. Adana Uğur Yaldız Oto Servis de bu konuda size yardımcı olmak üzere varlığını devam ettirmektedir.

Karşılaşabileceğiniz her türlü araç arızası, mekanik ya da elektronik fark etmeksizin burada anında doğru müdahaleler ile çözülmektedir. Adana Uğur Yaldız Otomotiv olarak bu tür müşterilerimize en iyi ve en kaliteli servisi vermekten gurur duymaktayız.

Müşterilerimizin olumlu referansları sayesinde bizi tercih eden diğer müşterilerimize de minnettar olmaktayız. Siz de herhangi bir mekanik arıza karşısında bizi tercih edebilir memnun kalma konusunda ise son derece emin olabilirsiniz.

Aracınız; birçok mekanik, elektrik, elektronik parçanın ve bu parçaların bir kısmında kullanılan bazı bileşenlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Araçlarda kullanım stili ve kullanım şekline göre parçalar üzerinde zamanla aşınmalar, bozulmalar, korozyon vb. fiziksel tahribatların meydana geldiği; kimyasal maddelerin özelliklerinin değiştiği, belirli zaman aralıklarında parçaların mukavemetinin azaldığı ve özelliğini yitirdiği görülmektedir. Bu nedenlerle parçaların dayanımları ve çalışma performanslarının düştüğü ve parçalar üzerinde yapılmış olan ayarlamaların bozulduğu tespit edilmektedir.


Belirtilen nedenlerden dolayı motorlu araçlar üzerinde belirli aralıklarla kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu işlemlerin tümüne periyodik bakım denilmektedir.

NEDEN ÖNEMLİ?

Periyodik bakımların amacı; araç performansını olabildiğince en iyi durumda muhafaza etmek, büyük arızalara neden olabilecek küçük problemleri ortadan kaldırmak, aracın kanun ve düzenlemelere uygun olarak çalışmasını ve güvenli olmasını sağlamaktır. Periyodik bakımların gerçekleştirilmesi ile araçların uzun ömürlü olması, yakıt ekonomisi sağlanması ve daha güvenli çalışması sağlanmaktadır.

NE SIKLIKTA YAPILMALI?

Araçların bakım periyotları, üretici firmaların belirlediği zamanlarda (genelde 1 yıl) veya belirlediği periyotlarda (10.000, 20.000, 30.000, 30.000  ....km) yapılır. Bu bakım periyotlarında araçlardaki sıvıların, filtrelerin, ayarların ve mekanik parçaların bakımları, kontrolleri, ayarları ve değişimleri yapılır.

Periyodik Bakım hizmeti kapsamında;

  • Motor yağı ve yağ filtresi değişimi
  • Hava filtresi değişimi ve/veya kontrolü
  • Klima (polen) filtresi değişimi ve/veya kontrolü
  • Yakıt filtresi değişimi ve/veya kontrolü
  • Motor bakımı ve kontrolü
  • Sıvıların kontrolü
  • Fren bakımı
  • Far ayarı ve aydınlatmaların kontrolü
  • Ön takım kontrolü
  • Check-up işlemleri yapılmaktadır.

 

 

alt

Uğur Yaldız'da, Aracınız için

CHECK-UP'a Başvurun!